На Урядовому порталі оприлюднено Постанову «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва», яка затверджує Порядок ведення Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва (ЄДЕССБ). Йдеться про встановлення єдиних норм для створення електронних документів, а також надання (отримання) адміністративних й інших послуг у сфері будівництва в електронній системі.

«Запровадження єдиного Порядку ведення ЄДЕССБ дозволить зменшити адміністративне навантаження, адже йдеться про спрощення процесу отримання послуг у сфері будівництва. Також зміни дозволяють одночасно верифікувати та перевіряти інформацію під час взаємодії з іншими електронними реєстрами. Це, своєю чергою, допомагає попередити корупційні ризики», – зазначила Наталія Козловська.

Постановою також вносяться зміни до деяких актів Кабінету Міністрів України в частині запровадження надання послуг програмними засобами електронної системи.

Зокрема, Порядок передбачає вимоги щодо:

  • внесення (реєстрації) інформації, відомостей (даних) (у тому числі, автоматичного) до електронної системи користувачами в межах повноважень, визначених законодавством, та відповідно до прав доступу користувачів;
  • автоматичного аналізу внесених даних на їх повноту, відповідність формату, логічність та достовірність у поданих електронних документах для отримання адміністративних послуг та інших послуг у сфері будівництва, та у відомостях, які вносяться до електронної системи;
  • автоматичного контролю за наповненістю та підтвердженням цілісності електронних документів;
  • проведення процедур і заходів щодо здійснення контролю та верифікації відомостей (даних), моніторингу змін індивідуальних відомостей, захисту інформації, програмного забезпечення, в тому числі від несанкціонованого доступу.

Довідково

Постанову «Деякі питання забезпечення функціонування Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва» було схвалено на засіданні Уряду 23 червня. Вона набрала чинності 1 липня, крім п.88 Порядку, який набирає чинності з 1 серпня 2021 року та абзацу 13 підпункту 2 п.60 та п.174, які набирають чинності з 1 жовтня 2021 року.


Посилання на сайт Мінрегіону