Згідно з проектом ДБН Б.2.2-Х:201Х «Планування і забудова територій», який на цьому тижні розглядався в Мінрегіоні, гаражі та автостоянки легкових автомобілів рекомендується розміщувати на периферії житлових районів та міжмагістральних територіях, а також у віддалених від ігрових майданчиків та зон відпочинку місцях житлової забудови. Зокрема, пропонується заборонити організацію парковок для автомобілів всередині нових житлових кварталів.

Як  повідомив заступник міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Лев Парцхаладзе: «Сьогодні житлові двори перенасичені хаотичними парковками, що не тільки псує їх зовнішній вигляд, але і несе загрозу для безпеки життя людей через загазованість повітря та блокування проїздів пожежної та іншої спецтехніки у разі надзвичайних ситуацій. В зв’язку з чим, потрібно гармонізовувати житловий простір та використовувати його на благо мешканців будинків, створюючи дитячі ігрові майданчики та зручні зони для відпочинку. Тому, згідно з оновленими нормами організація місць постійного або тимчасового зберігання засобів автотранспорту всередині кварталу не допускається. Гостьові автостоянки рекомендується розміщувати з боку вулиці або проїзду, що обмежує квартал.»

Для постійного зберігання легкових автомобілів передбачаються наземні, підземні та комбіновані автоматизовані або звичайні гаражі. Відповідно до типу житлової забудови допускається влаштування підземнихта вбудованих у житлові будинки гаражів, а також відкритих автостоянок.

У центральних та історичних районах міст допускається проектування лише підземних парковок для автомобілів.

Оновлений ДБН «Планування і забудова територій» буде затверджений найближчим часом. Проект ДБН  розроблено на заміну ДБН360-92** «Містобудування. Планування і забудова міських і сільських поселень»,ДБН Б.2.4-1- 94 «Планування і забудова сільських поселень», ДБН Б.2.4-3- 95«Генеральні плани сільськогосподарських підприємств», ДБН Б.2.4-4- 97«Планування та забудова малих сільськогосподарських підприємств та селянських(фермерських) господарств», ДБН Б.1-2- 95 «Склад, зміст, порядок розроблення,погодження і затвердження комплексних схем транспорту для міст України», СНиПІІ-89- 80 «Генеральные планы промышленных предприятий».