1 вересня Кабмін за поданням Міністра розвитку громад і територій Олексія Чернишова затвердить зміни до Порядку проведення експертизи містобудівної документації.

По-перше, до Порядку проведення експертизи містобудівної документації вносять зміну про те, що Порядок визначає проведення експертизи не самою містобудівної документації, а її проектів.

Далі вносяться зміни, які саме проекти проходять експертизу. Крім нинішнього списку вказується, що експертизу проходять комплексні плани просторового розвитку територій територіальних громад.

При цьому з Порядку прибирають норму про те, що генеральні плани міст перед експертизою повинні проходити через громадське обговорення їх проектів.

Вказується, що експертиза проводиться експертними організаціями, які мають в своєму складі сертифікованих експертів за відповідними напрямами професійної діяльності, архітекторів, які отримали відповідний кваліфікаційний сертифікат, і сертифікованих інженерів-землевпорядників.

При цьому визначення експертної організації, яка проводить експертизу, здійснюється відповідно до Закону «Про державні закупівлі».

Також зазначено, що фізичні та юридичні особи, які беруть участь в розробці проектів містобудівної документації, не мають права проводити експертизу цих проектів.

Відносини між замовником і експертною організацією повинні урегульовуватись договором, що відповідає вимогам Закону «Про державні закупівлі».