Слідче управління ГУ Національної поліції у місті Києві направляє до суду матеріали кримінального провадження з обвинувальним висновком щодо 51-річного виконавця робіт у будинку.

«Враховуючи, що цей будинок є об'єктом культурної спадщини, а саме пам'яткою історії, архітектури та містобудування місцевого значення, 51-річному чоловіку оголошено підозру у вчиненні злочинів за ч. 3 ст. 270-1 (Умисне знищення або пошкодження об'єктів житлово-комунального господарства) та ч. 2 ст. 298 (Незаконне проведення пошукових робіт на об'єкті археологічної спадщини, знищення, руйнування або пошкодження об'єктів культурної спадщини) ККУ. Підозрюваному загрожує ув'язнення на строк від п'яти до дванадцяти років», - йдеться у повідомленні.

У НПУ нагадали, що трагічна подія, у якій загинули двоє молодих чоловіків, сталася 25 лютого 2016 року у центрі столиці за адресою вулиця Богдана Хмельницького, 12-14. Ще чотирьох громадян визнано потерпілими у кримінальному провадженні.

Слідство встановило, що 6 січня 2016 року був укладений договір між ТзОВ «Фонд досліджень та розвитку» (замовник) та ТзОВ «КВВ Строй» (виконавець) щодо вивезення будівельних відходів із вказаного об’єкта. В подальшому, 14.02.2016 року, ТзОВ «КВВ Строй» уклав договір про надання послуг із 51-річним уродженцем Волинської області, який взяв на себе зобов’язання виконати роботи з прибирання та вивезення будівельного сміття:

Чоловік у свою чергу зібрав бригаду із п’яти осіб. У період із 14 січня по 25 лютого 2016 року вони разом із чотирма особами, які працювали за договором із ТзОВ «Строй», проводили роботи з демонтажу міжкімнатних дерев’яних каркасно-щитових перегородок  в окремих приміщеннях п’яти квартир будинку.

Згідно із висновками судової будівельно-технічної експертизи, причиною руйнування конструкцій будинку стала сукупність несприятливих факторів, зокрема: демонтаж дерев’яних каркасно-щитових перегородок у будівлі.

Матеріали кримінального провадження з обвинувальним актом щодо уродженця Волині будуть скеровані до суду.