На промисловому майданчику ЧАЕС відновлені роботи з будівництва заводу з переробки рідких радіоактивних відходів (ЗПРРВ), який призначений для переробки відходів з ЧАЕС.

За інформацією ДСП «ЧАЕС», під час експлуатації заводу будуть перероблятися рідкі радіоактивні відходи, які накопичилися за час експлуатації та ті, що утворилися у процесі зняття з експлуатації ЧАЕС.

«Зараз рідкі радіоактивні відходи, а їх більше 20 000 куб. м зберігаються в існуючих сховищах, які є на промисловому майданчику ЧАЕС. Після переробки на заводі, вони будь упаковані і відправлені на довготривале зберігання на комплекс «Вектор», - повідомив Голова ДАЗВ Віталій Петрук.

ЗПРРВ розрахований на переробку РРВ протягом 20-річного періоду. Його мінімальна проектна потужність - 2500 куб. м. необроблених РРВ на рік.

У 2014 році на заводі було проведено комплексні активні випробування та отримано окремий дозвіл на експлуатацію ЗПРРВ за умови отримання сертифіката Державної архітектурно-будівельної інспекції. Однак, для отримання такого сертифіката необхідно виконати додаткові роботи у зв’язку з введенням в Україні нових будівельних норм, зокрема,  з реконструкції систем протипожежного захисту та блискавкозахисту, а також зовнішнього утеплення будівлі ЗПРРВ. Виконання вказаних робіт фінансуватиметься з коштів Держбюджету України.

7 серпня 2017 за результатами відкритих торгів було укладено договір з підрядником на виконання зазначених робіт. Весь обсяг робіт розділено на два пакети. Виконання першого пакета  заплановано завершити до кінця 2017 року, що дозволить ввести об'єкт в експлуатацію і почати переробку рідких РАВ на проммайданчику ДСП «ЧАЕС». Завершення всього обсягу робіт за вказаним договором заплановано на травень 2018 року.