На засіданні Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування та житлово-комунального господарства, що відбулося 18 квітня 2018 року, депутати схвалили та рекомендували прийняти в першому читанні проект Закону України №8149 про внесення змін до статті 9 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності». Пропонується передати Мінрегіону повноваження щодо замовлення робіт з національної стандартизації за напрямами: будівельні матеріали, будівництва та цивільне будівництво.

З прийняттям нового законопроекту №8149 Мінрегіон отримає можливість оновлювати національні стандарти і зможемо гармонізувати їх у відповідності до Єврокодів, що суттєво підвищить їх якість та розвиток галузі в цілому. 

Довідково:

З липня 2016 року були припинені повноваження Мінрегіону щодо забезпечення розроблення, затвердження, перегляду, внесення змін і скасування національних стандартів за класами 91 «Будівельніматеріали та будівництво» і 93 «Цивільне будівництво» Українського класифікатора нормативних документів ДК 004:2008.

На сьогодні вказані повноваження реалізує Національний орган стандартизації (НОС), підпорядкований Міністерству економічного розвитку та торгівлі України. Функції НОС виконує державне підприємство «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» (ДП «УкрНДНЦ»).