Мінрегіон роз’яснив деякі правила проведення експертизи будівництва об’єктів, які раніше належали до ІІІ категорії складності. Зокрема, у разі коригування проекту будівництва об'єкта колишньої III категорії складності в будь-якому випадку потрібно провести нову експертизу.

А саме — у разі проведення експертизи кошторисної частини проектної документації та затвердження проектної документації на будівництво об'єкта до 10.06.17 р. проведення експертизи проекту будівництва об'єкта колишньої III категорії складності за іншими напрямами додатково не є обов'язковим, а надання звіту за результатами експертизи проекту будівництва для отримання дозволу на виконання будівельних робіт не вимагають, окрім випадків коригування проекту після 10.06.17 р.

Якщо експертизу щодо міцності, надійності та довговічності будинків і споруд та затвердження проектної документації на будівництво об'єкта здійснювали до 10.06.17 р., проведення експертизи проекту будівництва об'єкта колишньої III категорії складності за іншими напрямами додатково не є обов'язковим, а надання звіту за результатами експертизи проекту будівництва для отримання дозволу на виконання будівельних робіт не вимагають, окрім випадків коригування проекту після 10.06.17 р.

Якщо проведення експертизи проектної документації не було обов'язковим згідно із законодавством, чинним до 10.06.17 р., і проектну документацію на будівництво об'єкта затверджено до 10.06.17 р., експертиза проекту будівництва об'єкта колишньої III категорії складності не є обов'язковою, а надання звіту за результатами експертизи проекту будівництва для отримання дозволу на виконання будівельних робіт не вимагають, окрім випадків коригування проекту після 10.06.17 р.

Лист Мінрегіону України «Щодо проведення експертизи проектів будівництва, набуття права на виконання будівельних робіт та прийняття об'єктів будівництва в експлуатацію з 10 червня 2017 року» від 29.06.17 р. № 7/15-6916.